Blog Başlık

 • Ağustos 26, 2021

  Kolonya da bir koku. Araba spreyleri de... Biliyorsunuz, el kremleri içinde de esanslar bulunuyor ve kokulu mumlar da senelerdir her evin vazgeçilmezi olarak bir köşede duruyor. Yani, kokunun her yere sığdığını, her şeyde iz bıraktığını biliyoruz. Tabii, evrimsel olarak da en eski duyumuz olan kokunun yaşamda bunca yer kaplaması abesle iştigal etmiyor.

  esans oranları, esans oranı nedir, esans oranları ne kadar olmalı
 • Ağustos 26, 2021

  Bu kadar üzerinde durup da bahsettiğimiz şu “nota” ne, peki? Kokunun müziğine şiirsellik mi katıyoruz, yoksa gerçekten de kokuya ait yeni bir terimi mi tanıtıyoruz? Evet, sonuncusu. Koku literatüründe “esans”tan bahsediyorsanız notalar hakkında da mutlaka bir fikriniz olmalı.

  üst nota, kalp notası, dip nota, nota nedir
 • Ağustos 26, 2021 Kokuların Dünyası

  Esans... Sizce de çok parizyen bir terim, değil mi? İnsanın kulağında zarif ve karakteristik bir tını bırakan bu kelimenin işlevi de zarafeti oranında büyük... Parfümün kalitesinde en önemli bileşenin esans olduğunu söyleyebiliriz.

  esans nedir, önce esans hep esans
 • Temmuz 06, 2021 Kokuların Dünyası

  Koku deyip geçmemek, uçup gitmesine izin vermemek gerek. Bu doğrultuda da kokunun sadece büyüsüne değil, kalitesini de odağa almalısınız. Anlatalım...

  koku hafizasi nedir
  cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR